Cześć kochani. Zamierzam…

Cześć kochani. Zamierzam otworzyć tag #jakagranadzis – na tym tagu będę zamieszczał codziennie gry warte uwagi, które nie każdy może kojarzyć. Na pierwszy rzut oka wezmę grę My Summer Car
My Summer Car to gra Fińskiego studia (składającego się z uwaga – dwóch osób) Amistech Studios. MSC znajduje się w stanie obecnym w wczesnym dostępie, jednakże Amistech zapowiedziało wydanie pełnej wersji gry na jesień tego roku. Akcja gry toczy się we fińskiej wsi w 1995 roku. Sterujemy w niej… – nie wiadomo kim. Wiadomo jedynie, że jest to mężczyzna. Kim takowy mężczyzna będzie zależy od nas. Nie ma w tej grze edytora postaci oraz nie mamy możliwości ujrzenia niczego więcej niż rąk bohatera.

Jaka jest fabuła tej gry?:
Ta gra nie posiada żadnej fabuły. Musimy ją wymyślić samodzielnie. To jest gra rodzaju role-play – nie ma tutaj żadnych drzewek dialogowych (chociaż dialogi występują, to fakt) czy misji do wykonania. My sami robimy to co chcemy.

O co w tej grze chodzi?:
Celem gry jest złożenie pojazdu przypominającego Datsuna 100A (brak licencji na pojazdy) Wiemy, że Satsuma (pojazd nazwany w grze) jest dawnym pojazdem naszego ojca, który rozłożył ten pojazd do stanu surowego, gdy ten chciał znaleźć usterkę w pojeździe. Na początku części są w średnim jak nie gorszym stanie. Możemy zakupić najnowsze części do silnika jak i również istnieje możliwość ich naprawy u mechanika. To wszystko przeplatane jest z symulacją życia. Musimy pamiętać o takich rzeczach jak:
-Głód
-Spragnienie
-Stres
-Higiena
-Zmęczenie
-Mocz
Dodatkowo musimy oczywiście na życie zarabiać. Dostępne na okres dzisiejszy prace:
-Kierowca szambowozu (opróżnianie szamb mieszkańcom)
-Wywóz drewna
-Zbieranie truskawek
-Lub inne dostępne możliwości zarobku, które trzeba poznać w grze.
Jeżeli chodzi o symulację składania – MSC nie wybacza. Jest tam symulacyjny system części silnika. Nie działa jedna część silnika lub jedna śrubka została nieprzykręcona dokładnie? – proszę składać silnik od nowa. Na szczęście istnieje masa poradników do składania pojazdu lub osoby znające się na mechanice samochodowej ogarną problemy dzięki znalezieniu usterki przez nienaturalne zachowanie pojazdu. Pojazd nie posiada wlanych płynów hamulcowych? – nie zostanie pokazany żaden komunikat o tym. Trzeba zrozumieć to samemu, gdy cudem nie zderzyliśmy się z drzewem.

Najlepsze w tej grze jest poczucie immersji. Nie posiadamy żadnej minimapy – musimy nauczyć się rejonów na pamięć pomagając sobie mapą, która znajduje się w naszym domu. Gra należy do rodzaju symulacyjnych-roleplayów, o czym wspomniałem wcześniej. Nic nie bawi tak, jak pokazywanie po spożyciu alkoholu serdeczny palec kierowcom AI jadąc po jednopasmowej obwodnicy czy robienie kampingu na środku fińskiej wiejskiej łąki.

Sorki za chaotyczne pisanie, pozdrawiam.

Trailer: link
Fan-Made Trailer: link

#mysummercar #motoryzacja #gry