Wiecie co się robi w…

Wiecie co się robi w cywilizowanych krajach jak mamy jednojezdniową drogę z drzewami po obu stronach i chcielibyśmy poprawić bezpieczeństwo? Nie wycina się wszystkiego w pień, bo to powoduje tylko i wyłącznie, że kierowcy jadą jeszcze szybciej przez co ewentualne zdarzenia są tragiczniejsze w skutkach (a walka o BRD to nie walka z samymi zdarzeniami ale ich skutkami – lepsze 1000 kolizji bez ofiar niż jeden poważny wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub utratą zdrowia – karoserie się wyklepie, zdrowia i życia nie).

Ktoś w komentarzach napisał, że droga wojewódzka powinna być szybka i bezpieczna. Ale szybka jednojezdniowa droga wojewódzka bez separacji ruchu pieszego i rowerowego to przeciwieństwo bezpieczeństwa i proszenie się o katastrofę. Więc jak to się robi w cywilizowanych krajach?

Przykład 1: Dobudowa drugiej jezdni w nowym śladzie + obarierkowanie, dzięki czemu otrzymujemy bezkolizyjny odcinek drogi dwujezdniowej, gdzie pozbywamy się zarówno zderzeń z drzewami jak i zderzeń czołowych.

#drzewa #polskiedrogi #brd #polscykierowcy #motoryzacja #rower